Profil Katalóg produktov Výhody Výroba Referencie

Zimné záhrady

Romantika po celý rok. Aj tak by sa dala nazvať zimná záhrada. Ak neviete, ako na to, nechajte si poradiť od odborníkov. Spoločnosť Vojtech okná-dvere Vám ju zabezpečí.
zimná záhrada je prístavba domu, ktorá je čiastočne alebo úplne presklená.
Drevené okná – eurooknáDrevohliníkové oknáExteriérové – vchodové dvereInteriérové dvereZimné záhradyDoplnkyTechnické parametre
zimná záhrada dokáže priestor opticky zväčšiť a presvetliť. Zároveň sprostredkúva bližší kontakt s okolím. zimná záhrada je tak súčasťou fasády domu, preto je dôležité, aby s ňou korešpondovala.

zimná záhrada môže dopĺňať dom z ktorejkoľvek strany, no práve jej situovanie do značenej miery ovplyvní využitie zimnej záhrady. zimná záhrada umiestnená na južnej strane domu má najväčší efekt z hľadiska vykurovania, pretože zimná záhrada je tak do značnej miery vykurovaná slnečnou energiou. Zároveň si však v lete južná zimná záhrade vyžaduje tienenie, ktoré bude brániť prehrievaniu priestoru.
zimná záhrada situovaná na severnej strane domu zas pôsobí ako izolant, ktorý zabraňuje úniku tepla do vonkajšieho prostredia, no jej vykurovanie v prípade celoročného využitia musí byť intenzívnejšie.

Zimné záhrady a ich typy:
 • jednopodlažná zimná záhrada alebo dvojpodlažná zimná záhrada
 • zimná záhrada umiestnená na prízemí alebo zimná záhrada umiestnená na poschodí
 • zimná záhrada pristavaná k domu širšou časťou alebo zimná záhrada vysunutá do exteriéru ako samostatné krídlo
 • zimná záhrada vykurovaná (15 ?C - 25 ?C), zimná záhrada temperovaná (5?C - 15 ?C), zimná záhrada nevykurovaná
 • zimná záhrada využiteľná celoročne alebo zimná záhrada využiteľná len časť roka
zimná záhrada – technické parametre

Vhodne zvolené materiály, dôkladne vyriešené detaily, optimálne rozmery a orientácia Vám zabezpečia, že Vaša zimná záhrada bude pre Vás ideálnym miestom odpočinku a relaxu. Spoločnosť Vojtech okná - dvere sa o to postará.
 • Materiál - Drevo ako prírodný materiál dodá každej stavbe osobitý štýl a vdýchne prírodnú atmosféru. Drevo je preto pre zimné záhrady ako stvorené. Drevené konštrukcie pre zimné záhrady majú dobrú nosnosť. Drevené lepené profily sú stabilné. Kombinácie dreva s hliníkom sú zas vhodné pre zošikmené strešné diely.
 • Profil - zimná záhrada predstavuje rozmerovo veľkú konštrukciu, ktorá si vyžaduje dostatočne odolné materiály odolné voči tlaku a pnutiu. Spoločnosť Vojtech okná – dvere Vám ponúka širokú škálu zimných záhrad. Profily spoločnosti Vojtech okná – dvere sú vhodné pre rozmerné konštrukcie ako sú zimné záhrady. Profily spoločnosti Vojtech okná – dvere sú zárukou odolnosti, bezpečnosti a dlhej životnosti.
 • Sklo - zimná záhrada tvorí prechod medzi interiérom a exteriérom. Tento prechod je z väčšej časti presklený, preto sú na sklo vhodné pre zimné záhrady kladené zvýšené nároky. Sklo vhodné pre zimné záhrady: dvojsklo, trojsklo
  • izolačné sklo multifunkčné pre zimné záhrady - toto sklo je šesťkrát pevnejšie ako obyčajné tvrdé sklo, preto je vhodným variantom pre zimné záhrady z hľadiska bezpečnosti
  • izolačné sklo dvojité plnené plynom pre zimné záhrady – má význam pri úspore energií a zároveň tvorbe vhodnej klímy vo Vašej zimnej záhrade
  • izolačné sklo trojité plnené plynom pre zimné záhrady - má význam pri úspore energií a zároveň tvorbe vhodnej klímy vo Vašej zimnej záhrade
  • združené bezpečnostné sklo pre zimné záhrady – vhodné pre strešné časti zimnej záhrady
  • strešná výplň pre zimné záhrady z polykarbonátu (lexan) – predstavuje lacnejší variant výplne pre zimné záhrady
Vhodne zvolené izolačné sklo pre zimné záhrady dokáže udržať teplotu zimnej záhrady aj po letnej sezóne.
V prípade požiadavky na zabránenie nadmerného prestupu tepla do zimnej záhrady je vhodné na sklo pre zimné záhrady použiť náter z kovových zlúčenín. Takto upravené sklo pre zimné záhrady zabezpečí zníženie prestupu tepla až o 40%. Pri použití skla na strechu zimnej záhrady je dôležité zvoliť vhodný sklon – minimálne 20°, čím sa docieli vhodné odtekanie vody zo strechy zimnej záhrady.
 • Tesnenie - Tesnenie pre zimné záhrady je povinnou výbavou. Kvalitné tesnenie zabezpečí požadovanú izoláciu a zabráni nežiadaným únikom energií, či zatekaniu.
 • Spôsob otvárania okna pre zimné záhrady - Vhodný systém otvárania okna pre zimné záhrady zabezpečí správne vetranie zimnej záhrady a tým vhodné klimatické podmienky zimnej záhrady.
Pre zimné záhrady sú vhodné nasledovné systémy otvárania okna:
 • Sklopné okná pre zimné záhrady ovládané ručne
 • Otváravo-sklopné okná pre zimné záhrady ovládané ručne
 • Sklopné okná pre zimné záhrady ovládané elektricky
 • Okrem otvárania okna pre zimné záhrady je možné využiť aj dvere a posuvné systémy.
 • Ďalšie možnosti pre vetranie zimnej záhrady predstavujú napr. mikroventilačné klapky, napojenie vetracích systémov na meteostanicu alebo elektronicky ovládaná zasúvacia strešná konštrukcia.
Správna konštrukcia, vhodne zvolené tepelnoizolačné sklo, odborná izolácia a tesnenie a správne vetranie pomáhajú predchádzať problému skleníkového efektu, ktorý zvykne trápiť zimné záhrady.
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Neváhajte a kontaktujte nás
0915 555 333
0905 665 438
obchod@vojtech.sk
okna@vojtech.sk
Firma VOJTECH okná-dvere je na trhu už vyše 11 rokov a zaoberá sa výrobou eurookien, ext. dverí, int. dverí, zimných záhrad a iných doplnkov. Nájdete nás v Horovciach areál PD.
Created by © 2011 - 2024 Polygrafia Gutenberg s.r.o.
All rights reserved.